Секрети вибору найкращого страхового полісу для авто | Блог Oneclick
Секрети вибору найкращого страхового полісу для автомобіля
У кожного водія є перелік критеріїв, що визначають, який саме страховий поліс для авто він придбає. А можливо, їх буде декілька. Але наскільки оптимальним буде ваше рішення? Давайте розберемося в існуючих варіантах страхування, з урахуванням різних потреб і бюджету автовласників.
Страховка, щоб уникнути штрафу
Якщо ви плануєте придбати страховий поліс для авто, перш за все, щоб не наражатися на штраф, тоді ваш варіант — ОСЦПВ, вона ж автоцивілка. Без цього документу спокійно їздити по українським дорогам навряд чи вийде, особливо під час дії військового стану.
Правда, стандартна автоцивілка гарантує не тільки відсутність проблем із поліцією. Вона також є мінімально потрібним фінансовим захистом навіть для досвідчених водіїв. Статистика ДТП за вісім місяців 2023 року є тому підтвердженням. За даними Патрульної поліції, протягом січня-серпня:
- сталося 15 041 дорожньо-транспортна пригода (на 38% , або 4 132, більше, ніж за аналогічний період 2022-го);
- травмовано 18 986 осіб;
- загинуло 1 870 осіб.
Лідерами за кількістю аварій стали Дніпропетровська, Львівська, Одеська, Харківська, Київська області та місто Київ.
За діючим в поточному законодавством ОСЦПВ передбачає два види виплат:
- за шкоду, заподіяну майну потерпілих, — максимальний розмір страхового відшкодування становить 160 тис. грн;
- за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю, — 320 тис грн.
Оформити обов’язкову автоцивілку ви можете онлайн буквально за 5 хвилин на сайті страхового сервісу One Click.
Як збільшити ліміти по ОСЦПВ?
Наразі законотворці говорять про те, що передбачених лімітів по автоцивілці недостатньо, тому планують вносити зміни в профільний закон. Також коригування потрібне, щоб український документ враховував вимоги Директиви Євросоюзу 2009/103/ЄС від 16 вересня 2009 року щодо страхування автоцивільної відповідальності.
Правки, закладені в чергову редакцію, свідчать про те, що після набуття чинності нових норм ліміти зростуть:
- до 1 млн грн для пошкодженого майна;
- до 10 млн грн для компенсації шкоди, заподіяної життю та здоров’ю.
Однак коли саме депутати винесуть оновлений закон на голосування в другому читанні поки невідомо.
Як бути водіям, котрі хочуть уже зараз придбати страховий поліс для авто зі збільшеною страховою сумою для «заліза»? Ви можете додати до стандартної автоцивілки другий поліс — добровільна автоцивілка «Подвійний захист». За його наявності страхова компанія повністю покриває витрати постраждалої сторони внаслідок ДТП.
Наприклад, якщо обрати пакет BASE за 550 грн, то ліміт зросте на 200 тис. грн, при цьому ліміт на знос становитиме 100 тис. грн. Строк виплати — 5 днів із дати підписання страхового акту. Більше варіантів додаткового розширення ліміту дивіться тут.
Чи існує недороге КАСКО?
Це питання хвилює багатьох водіїв, які хочуть нівелювати всі можливі ризики для свого автомобіля. На сайті страхового ресурсу One Click є одна програма, що допомагає заощадити 50% вартості повного полісу КАСКО (для авто, не старше 7 років).
За договором «КАСКО 50/50» ви отримуєте таке ж покриття ризиків, як і за програмою страхування «Повне КАСКО», але платити вдвічі менше.
Як це працює? Коли купуєте поліс, потрібно сплатити лише половину його вартості. І якщо протягом дії договору не настала страхова подія, другу половину (50%) вартості КАСКО ви не доплачуєте.
У разі настання страхового випадку та за умови, що ви хочете отримати виплату, водій сплачує другу частину вартості КАСКО протягом 10 робочих днів. Після цього страхова компанія виплачує страхове відшкодування, а поліс діє до кінця страхового року.
Також перевагою такого страхування є виплата без довідок компетентних органів, коли страхова сума не перевищує 5% і при цьому немає постраждалих третіх осіб.
Хочу підтримку юриста!
Водіям, які в разі аварії хочуть отримати кваліфіковану консультацію та допомогу у вирішенні всіх питання, пов’язаних із ДТП і пошкодженні майна, радимо звернути увагу на програму «АвтоЮрист».
Усього 130 грн на рік — і ви матимете професійний юридичний супровід:
- консультації під час збору документів для отримання страхової виплати;
- організація проведення експертного дослідження розміру збитків;
- контроль строків і перевірка законності розміру страхової виплати;
- оскарження незаконних рішень страховика про відмову виплаті чи в разі незаконного заниження її розміру;
- підготовка судового позову про стягнення страхової виплати;
- контроль за перебігом судового провадження та консультування під час судового розгляду;
- контроль за перебігом процедури ліквідації страховика (якщо СК-банкрут);
- підготовка досудової претензії та позову про стягнення збитків з винної особи в ДТП на суму, не покриту його страховим полісом.
Отже, страхування не обмежується тільки придбанням ОСЦПВ. Те, наскільки ви захищені від непередбачених фінансових витрат, залежить від ваших потреб і бюджету. Але порахуйте добре, чи справді виходить економити, якщо страхувати авто з мінімально покритими ризиками.