Eng Рус

Особливості страхування за автокредитом

Працівник банку говорить, що без страхового полісу оформити кредит на автомобіль вам не зможе. Знайома ситуація? Подивимося, на чиєму боці законодавство, адже в Національному банку стверджують – нав'язування одного страховика та додаткових страхових продуктів є порушенням прав споживачів. У такому випадку регулятор пропонує повідомляти йому про те, що співробітник банку зловживає службовим становищем. І все ж, які саме договори страхування вам знадобляться для автокредиту? 

Чи можна оформляти тільки ОСЦПВ на авто в кредит

У Нацбанку звертають увагу споживачів, що в кожного водія повинен бути діючий поліс ОСЦПВ. Щоб цієї законодавчої норму дотримувалися, фінустанови в пакет документів для оформлення автокредиту включають поліс автоцивілки. Водночас банк не має права нав'язувати страхову компанію, де вам потрібно придбати ОСЦПВ.

Вибирайте страховика, якому довіряєте й у якого укладати автоцивілку найзручніше. Пам'ятайте, електронний поліс в Україні діє нарівні з паперовим. На сайті СК One Click оформити ОСЦПВ вийде, не виходячи з банку і не перериваючи оформлення автокредиту. Прямо зі свого смартфона заповніть відповідну форму, в ній зокрема вкажіть актуальну електронну адресу. Далі оплатіть зазначену вартість і одразу після зарахування грошей на рахунок страховика отримаєте на e-mail новий поліс.

Крім ОСЦПВ у банку вам можуть пропонувати й інші види автострахування. Це — законне право фінустанови. Однак оскільки для видачі автокредиту добровільне страхування не є обов'язковим, то в примусовому порядку купити, наприклад, КАСКО змусити вас не можуть. 

Як відмовитися від оформлення КАСКО

Якщо ви не планували страхувати авто за програмою КАСКО, просто скажіть про це менеджеру банку. Змусити він вас не може, але як варіант спробує переконати, оскільки цей вид допоможе компенсувати збиток, нанесений авто не тільки в ДТП, а й в інших ситуаціях, таких як викрадення, злом, пошкодження градом тощо.

Знову ж, страхову компанію та програму ви визначаєте самі. Повне КАСКО дорого? Подивіться варіанти страхування від окремих ризиків. Наприклад, у СК One Click є зручний і вигідний за вартістю договір «КАСКО Міні». Він покриває ризики, пов'язані з ДТП, навіть якщо у винуватця (і це не ви) відсутня автоцивілка. 

Скільки коштує страховка на кредитне авто

Вартість страхування при оформленні авто в кредит формується таким же чином, як і для будь-якого іншого ТЗ.

Від чого залежить ціна страхового полісу

На вартість ОСЦПВ впливає ряд таких параметрів:

 • тип автомобіля (легковий, вантажний, для таксі);
 • об'єм двигуна;
 • місце реєстрації;
 • розмір франшизи;
 • наявність пільг і знижок від страховика.

Якщо йдеться про «КАСКО Міні» від One Click, то на ціну будуть впливати умови, зазначені в договорі страхування.

 Документи для оформлення

Укласти договір страхування на автомобіль на сайті One Click ви зможете, вказавши таку інформацію (для фізичних осіб):

 • ПІБ, дата народження, ІПН;
 • дані паспорта, ID-карти, посвідчення водія (на вибір);
 • адреса реєстрації або фактичного проживання;
 • техпаспорт автомобіля;
 • все, що стосується автомобіля (місце реєстрації, номер і марка, VIN-код, рік випуску);
 • термін дії договору страхування.

Окремо для ОСЦПВ страховик також запитує дані про наявність пільг і промокоду на знижку. Щоб підписати поліс вам знадобиться цифровий підпис.

FAQ

Чи можна не оформляти КАСКО на кредитне авто?

Так, ви можете не оформляти договір КАСКО. Добровільні страхові продукти не обов'язкові при оформленні автокредиту. І банк не має права змушувати купувати такий поліс.

Чи можна відмовитися від страхового полісу при купівлі авто в кредит?

Українське законодавство дозволяє відмовлятися від страхування під час укладення кредитного договору на покупку автомобіля.

Скільки коштує страховий поліс на кредитне авто?

Вартість страхування СК визначає, виходячи з таких параметрів:

 • термін дії поліса;
 • страхові ризики;
 • максимальна сума страхового відшкодування;
 • інші умови страхування.

На сайті СК One Click є калькулятор, який допоможе вам швидко розрахувати вартість будь-якого доступного виду страхування. Досить ввести необхідні параметри, і ви тут же дізнаєтеся суму.

 

Всі статті:

Які ризики покриває поліс від Covid 2021.6.24 Які ризики покриває поліс від Covid Лікар при ДТП 2021.6.24 Лікар при ДТП Особливості страхування за автокредитом 2021.6.24 Особливості страхування за автокредитом Що таке клас страхування ОСЦПВ 2021.6.23 Що таке клас страхування ОСЦПВ Що таке франшиза ОСЦПВ 2021.6.23 Що таке франшиза ОСЦПВ Як продовжити ОСЦПВ 2021.6.23 Як продовжити ОСЦПВ Яка сума покриття ОСАГО 2021.6.23 Яка сума покриття ОСАГО Що таке автострахування 2021.6.23 Що таке автострахування На який термін можна оформити ОСЦПВ 2021.6.23 На який термін можна оформити ОСЦПВ Що буде якщо не купувати ОСЦПВ? 2021.6.23 Що буде якщо не купувати ОСЦПВ? Для чого потрібна страховка автомобіля? 2021.4.26 Для чого потрібна страховка автомобіля? Розрахунок збитків по ОСЦПВ: визначаємо розмір страхової виплати 2021.4.23 Розрахунок збитків по ОСЦПВ: визначаємо розмір страхової виплати