Eng Рус

Що таке клас страхування ОСЦПВ

Хороший водій — не тільки безпечний рух на дорозі, але й більш дешеве страхування. Хочете розібратися, чому для вас важливий клас страхування ОСЦПВ? Ми спростимо задачу. Що таке бонус-малус, навіщо він і як його застосовують страхові компанії, розповідаємо далі.

Які є класи страхування

В Україні зараз передбачені 15 класів, які відображають безаварійну їзду водіїв.

Коли ви перший раз оформляєте автоцивілку на автомобіль або інший транспортний засіб, зареєстрований в Україні, вам одразу надають клас 3 (із застосуванням коефіцієнта 1), що і регламентує закон про ОСЦПВ. З цього моменту починається ваша історія, яка в подальшому буде впливати на вартість страхування, про що ми поговоримо нижче.

Якщо за рік дії поліса ОСЦПВ ви не стали винуватцем жодного ДТП, клас страхування підвищується (максимально можливий — 13-й і коефіцієнт 0,9). Але якщо спровокували страховий випадок на дорозі — клас знижується (мінімально допустимий «М» і коефіцієнт 2,45).

Як клас водія впливає на вартість ОСЦПВ

Страхова компанія, згідно з законом про ОСЦПВ, самостійно встановлює вартість на автострахування. Застосовувати коригуючий коефіцієнт (бонус-малус) чи ні —  рішення СК. Багато хто вдається до цього інструменту, щоб стимулювати безаварійну їзду та робити вартість ОСЦПВ більш цікавою для клієнта.

Бонус-малус

Фактично є грошовим заохоченням за акуратне водіння:

  • за рік не були винуватцем ДТП, наступний поліс ОСЦПВ може обійтися на 1% дешевше;
  • винуватець аварії — готуйтеся платити за автоцивілку дорожче (в залежності від кількості аварій і класу, який є на цей момент).

Найбільша знижка із застосуванням коефіцієнта бонус-малус становить 10% від вартості автоцивілки. Таке можливо за умови безаварійного водінні протягом 10 років.

Водночас якщо, наприклад, з класом 3 їздили рік безаварійно (отримали клас 4 і коефіцієнт 0,99), а потім стали винуватцем ДТП, то вам при бажанні можуть встановити клас 2 і застосувати коефіцієнт 1,4 під час наступної покупки поліса автоцивілки, чого часто не відбувається.

Для тих, у кого коефіцієнт дійшов до 0,9 (клас 13), одне ДТП переведе одразу в початок системи, до класу 3.

Звернемо увагу, що бонус-малус поширюється тільки на внутрішні договори ОСЦПВ і не стосується міжнародних («Зеленої карти»).

Нагадаємо, в СК One Click одна з найбільш вигідних на ринку цін на ОСЦПВ, а саме оформлення договору страхування на сайті компанії триває не більше 5 хвилин. І одразу після оплати поліс прийде на пошту, вказану при заповненні даних. Оскільки електронний договір страхування прирівняний до паперового, в разі перевірки документів, поліція побачить ваш поліс у базі даних МТСБУ, і цього достатньо для підтвердження наявності діючої автоцивілки.

Як розраховується клас водія

Якщо ви хочете зрозуміти, як дізнатися клас ОСАГО, єдиний спосіб зробити це, звернутися до свого страховика або подивитися в свій поліс, коефіцієнт «БМ».

Як дізнатися клас водія

В Україні немає єдиної бази з такими даними. Кожна страхова компанія веде власний облік страхових подій і безаварійності клієнтів, саме тому вигідніше залишатися в своїй СК. Коли ви змінюєте страховика, то довести, що, скажімо, 10 років не були винуватцем аварій, не зможете, адже таку інформацію централізовано просто ніде перевірити.

Відповідно, коли оформляєте договір страхування онлайн, треба запитати у віртуального консультанта про ваш клас і можливість застосувати коефіцієнт бонус-малус.

Також в СК One Click отримати знижку на страхування ви можете:

  • якщо порадите компанію друзям;
  • коли хтось із цих друзів зробить перший страховий платіж — вам нарахують кешбек.

З One Click купувати страховий поліс зручно, оскільки не потрібно їхати в офіс, ви не залежите від графіка роботи компанії і навіть часу доби.

Як підвищити клас водія

Коригувати клас водія можна тільки за рахунок безаварійної їзди. Чим довше за вашої провини не траплятимуться аварії, тим вище виявиться клас і коригувальний коефіцієнт бонус-малус.

FAQ

Від чого залежить клас в ОСЦПВ?

Клас в обов'язковому виді страхування ОСЦПВ залежить від того, наскільки рідко ви стаєте винуватцем ДТП. Це регламентовано законом про автоцивілку.

Скільки класів при страхуванні ОСЦПВ?

Загалом в Україні діє 15 класів ОСЦПВ. Найменший — М, далі 0-й, 1-й, 2-й і так до 13-го.

Як розрахувати клас ОСЦПВ?

Щоб зрозуміти, який у вас клас ОСЦПВ, порахуйте, скільки років із вашої вини не було ДТП. І додайте це число до трьох, оскільки, коли ви перший раз страхуєте ТЗ, вам присвоюють саме 3-й клас і коефіцієнт 1.

Якщо ж ви були винуватцем ДТП, тоді розрахувати свій клас можете, скориставшись таблицею із закону про ОСЦПВ (стаття 8).

Як підвищується клас страхування?

Щоб підвищити клас з автоцивілки, досить не ставати винуватцем ДТП. Саме безаварійне водіння є метою введення бонус-малусу, в рамках якого встановлюють класи для водіїв.

 

Всі статті:

Які ризики покриває поліс від Covid 2021.6.24 Які ризики покриває поліс від Covid Лікар при ДТП 2021.6.24 Лікар при ДТП Особливості страхування за автокредитом 2021.6.24 Особливості страхування за автокредитом Що таке клас страхування ОСЦПВ 2021.6.23 Що таке клас страхування ОСЦПВ Що таке франшиза ОСЦПВ 2021.6.23 Що таке франшиза ОСЦПВ Як продовжити ОСЦПВ 2021.6.23 Як продовжити ОСЦПВ Яка сума покриття ОСАГО 2021.6.23 Яка сума покриття ОСАГО Що таке автострахування 2021.6.23 Що таке автострахування На який термін можна оформити ОСЦПВ 2021.6.23 На який термін можна оформити ОСЦПВ Що буде якщо не купувати ОСЦПВ? 2021.6.23 Що буде якщо не купувати ОСЦПВ? Для чого потрібна страховка автомобіля? 2021.4.26 Для чого потрібна страховка автомобіля? Розрахунок збитків по ОСЦПВ: визначаємо розмір страхової виплати 2021.4.23 Розрахунок збитків по ОСЦПВ: визначаємо розмір страхової виплати